5 December 2022
Öne Çıkanlar

HSM Karargah Komutanlığı’ndan Açıklama

 

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı, PKK’nin Kuruluş yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı. PKK’nin 44 yılda açığa çıkardığı büyük gelişmeleri ve yarattğı devrimleri hatırlattı. “45. yılda Önder Apo’nun ve halkımızın özgürlüğüne tamamen kilitlendik” dedi.

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı, PKK’nin 44. kuruluş yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı. PKK’nin şehitler partisi olduğu ve her daim şehitler çizgisinin takipçisi olunacağına vurgu yapıldı.

“45. YILDA ÖNDER APO VE HALKIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜNE KİLİTLENDİK”
Partimiz PKK, yarım asırlık mücadelesini aziz şehitlerimizin komutasında ve yol göstericiliğinde yürüterek bugünlere ulaşmıştır. PKK’de yaşanan her şehadet halkası şehadet zincirine eklenerek bitmeyen, tükenmeyen, kırılamayan, teslim alınamayan, kendini her daim yenileyen, sürekli büyüyen ve hep zafere doğru koşan bir gerçekliği ortaya çıkarmıştır.

“PKK BİRÇOK DEVRİMSEL GELİŞMEYİ AÇIĞA ÇIKARDI”

HSM Karargah Komutanlığı, Kurdistan ve bölgedeki gelişmelerin PKK öncesi ve sorası olarak adlandırıldğını hatırlattı. Mücadelenin açığa çıkardığı sonuçlara dikkat çekti.

Her şeyden önce tüm dünyaya büyük ilham, umut ve özgürlük aşılayan Özgür Kadın gerçekliğini ortaya çıkarmış, Kurdistan kadınlarını özgür yaşamla tanıştırmıştır. Hiçe sayılan, kökü kurutulmak istenen mazlum Kürt halkını kimliğiyle buluşturmuş, bilinçlendirip örgütlemiş, ulusal direniş kararı vererek diriliş devrimini gerçekleştirerek varlığı ve özgürlüğü için savaşan halk gerçekliğini yaratmıştır.

Bu gerçekliği açığa çıkaranın ve mücadelesini örgütleyenin Önder Apo olduğunun altı çizildi.

Tüm bu gelişmelerin ancak Apocu fedai bir militanlıkla yaratılabileceğini gören Önder Apo, herkesten önce, umudun adının dahi olmadığı bir ortamda fedaice yürüme kararı vermiş, hareketimizin sürekli en önde yürüyen ilk fedaisi olarak yenilmez Apocu fedai militan hakikatini yaratmıştır.

“FEDAİ DİRENİŞ ZAFERE DAHA FAZLA YAKLAŞTIRDI”

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı gerillanın Türk devletinin saldırılarına karşı tüm alanlarda, şehitler çizgisinde kahramanca direndiğini vurguladı.

Kurdistan Özgürlük Gerillası, sömürgeci soykırımcı Türk devletinin Zap, Avaşîn ve Metîna’ya dönük geliştirdiği işgal saldırılarına karşı Partimizin 44. yılında da görkemli bir direniş geliştirmiş, şehitler çizgisini tereddütsüzce uygulama çabası vermiş ve fedailikte zirveleşmeyi yaşamıştır. Sara Tolhildan Goyî ve Rûken Zelal yoldaşlar şahsında zirveleşen Apocu fedai duruş, Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın Bakurê Kurdistan’dan Medya Savunma Alanları’na, dağlardan metropollere kadar sergilediği kahramanca direnişin çizgisini, tarzını, taktiğini, inancını, kararlılığını ve zafer iddiasını ortaya koymuştur.

HSM Karargah Komutanlığı, mücadeleyi zafere taşıma kararlılığına vurgu yaptı.

Apocu yaşam tarzından ve şehitler çizgisinde yürümekten asla taviz vermeyen Kurdistan Halk Savunma Güçleri olarak, halkımızın varlık ve özgürlük mücadelesini mutlaka zafere taşıma kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Önder Apo’nun ve halkımızın özgürlüğüne tamamen kilitlenmiş ve bunun için her türlü bedeli vermeye hazır Apocu fedai neferler olarak, Apocu Önderliksel çıkışın 50’inci, Partimiz PKK’nin resmi kuruluşunun 45’inci yılına girerken daha yüksek çaba, performans ve başarı temposuyla tarihi görevlerimizin üzerine yürüyeceğimizi belirtiyoruz.